live score - soccer livescore
dot
order by leagues - kick off  
International - Champions League Qualification
20:45 Maribor-:-Celtic
20:45 AaB-:-APOEL Nicosia
20:45 Slovan Bratislava-:-BATE Borisov
20:45 Standard Liege-:-Zenit St. Petersburg
20:45 Lille-:-FC Porto
International - Europa League Qualification
18:00 Dnipro-:-Hajduk Split
23:00 Stjarnan-:-Inter
International - AFC Champions League Final Stages
11:30 Western Sydney Wanderers FC-:-Guangzhou Evergrande
12:30 Pohang Steelers-:-FC Seoul
England - Championship
21:00 Fulham-:-Wolverhampton Wanderers
Sweden - Cup
17:45 Hudiksvalls FF-:-Husqvarna FF
18:00 Nykoping-:-Syrianska
18:00 BW 90 IF-:-Oesters IF
18:15 Kristianstad-:-Kalmar FF
18:30 Lodde IF-:-Ljungskile
18:30 Savedalens IF-:-Angelholm
19:00 IK Frej Taby-:-Brommapojkarna
19:00 Dalkurd FF-:-GIF Sundsvall
19:00 Valsta Syrianska-:-Gefle
19:00 Assyriska IK-:-IFK Gothenburg
19:00 Skovde AIK-:-Varbergs BoIS FC
19:00 Vaesteraas SK-:-Ostersund
19:00 Vasalunds IF-:-Sirius
19:00 IFK Luleaa-:-AIK
19:00 Trollhattan FC-:-Falkenbergs FF
19:00 Huddinge IF-:-Aatvidaberg
19:30 Eskilstuna C-:-Oerebro
Belgium - Second Division
19:00 KV.Woluwe-Zaventem-:-Aalst
Brazil - Serie B
00:30FT Parana Clube1:0Icasa
00:30FT Nautico3:2Oeste FC
00:30FT Sampaio Correa0:0Santa Cruz
00:30FT Ceara1:2ABC
00:30FT Joinville2:1Boa Esporte Clube
00:30FT America RN0:2Ponte Preta
02:50FT Bragantino2:1Atletico GO
02:50FT Portuguesa1:3Avai FC
02:50FT Vila Nova2:1Vasco da Gama
02:50FT America MG2:0Luverdense
International - CONCACAF Champions League grp. 2
04:05FT Real Esteli FC1:1Sporting Kansas City
International - CONCACAF Champions League grp. 5
02:00FT Alpha United1:4Portland Timbers
International - CONCACAF Champions League grp. 6
04:05FT Chorrillo FC1:0Cruz Azul
International - CONCACAF Champions League grp. 8
02:05FT CF America6:1Bayamon FC
International - Copa Sudamericana
01:15FT Aguilas Doradas1:1Emelec
01:15FT Universidad Catolica1:1Deportivo Anzoategui
03:35FT Huachipato3:1San Jose
20:30 Rosario Central-:-Boca Juniors
23:00 Nacional Potosi-:-Libertad
23:00 CD UT Cajamarca-:-Deportivo Cali
Czech Republic - Cup
17:00 Tachov-:-FK MAS Taborsko
17:00 Jiskra Domazlice-:-Dukla Praha
Denmark - DBU Pokalen
18:00 Viborg-:-AGF
Iceland - PEPSI deildin
20:00 KR Reykjavik-:-Fjolnir
20:00 FH Hafnarfjordur-:-Keflavik
Scotland - Challenge Cup
20:45 Livingston-:-Hearts
Singapore - S.League
13:30 Warriors FC-:-Courts Young Lions
Denmark - 2. Division East
19:00 B 93-:-HIK
Iran - Pro League
15:30 Malavan-:-Persepolis
Mexico - Copa MX Apertura grp. 1
04:00FT Tigres2:0Irapuato
Mexico - Copa MX Apertura grp. 2
04:00FT Santos3:0Correcaminos de la UAT
Mexico - Copa MX Apertura grp. 3
02:00FT Deportivo Tepic0:0Tijuana
Mexico - Copa MX Apertura grp. 4
02:00FT Mineros de Zacatecas1:2Atlas
04:00FT Leones Negros U. de G.1:0Dorados
Mexico - Copa MX Apertura grp. 5
04:00FT Celaya2:2Morelia
Mexico - Copa MX Apertura grp. 6
02:00FT Toluca3:2Atlante
04:00FT Merida FC2:1Pumas
Mexico - Copa MX Apertura grp. 7
02:00FT Jaguares0:0Alebrijes Oaxaca
Portugal - League Cup Grp. C
16:00 Santa Clara-:-Tondela
17:00 Olhanense-:-Oriental
Portugal - League Cup Grp. D
18:00 Aves-:-Trofense
18:00 Atletico-:-Beira-Mar
Russia - Professional Football League Zone East
10:30 FC Chita-:-Dinamo Barnaul
11:30 Baikal Irkutsk-:-Metallurg Novokuznetsk
14:00 Tomsk II-:-Irtysh
Russia - Professional Football League Zone South
16:00 Druzhba-:-Afips Afipsky
16:00 Sochi-:-Torpedo Armavir
16:00 Terek Grozny II-:-Angusht Nazran
16:00 Mashuk-KMV-:-Mitos
16:15 FC Rotor Volgograd-:-FK Taganrog
16:30 Vityaz Krymsk-:-Biolog Novokubansk
16:30 Spartak Nalchik-:-Anzhi Makhachkala II
16:30 Dinamo Stavropol-:-Astrakhan
17:00 Chernomorets N.-:-FC Zhemchuzhyna Yalta
18:00 FC SKCHF Sevastopol-:-TSK Simferopol
South Africa - Premier Soccer League
18:00 Free State Stars-:-SuperSport United
19:30 Orlando Pirates-:-AmaZulu
19:30 Moroka Swallows-:-Mamelodi Sundowns FC
19:30 Bidvest Wits-:-Maritzburg United
19:30 Mpumalanga Black Aces-:-Platinum Stars
19:30 Chippa United-:-University of Pretoria
Thailand - Premier League
13:00 Army United-:-Suphanburi FC
13:00 Chainat FC-:-Bangkok Glass
13:00 Singhtarua FC-:-Songkhla United FC
14:00 Bangkok United-:-PTT Rayong FC
14:00 TOT-:-BEC Tero Sasana
14:00 Police United FC-:-Ratchaburi FC
14:00 Samut Songkram-:-Sisaket FC
15:00 Air Force United FC-:-Chonburi
15:00 Muang Thong United-:-Buriram United
Tunisia - Ligue I
17:30 Gafsa-:-Etoile Metlaoui
17:30 US Monastir-:-AS Gabes
17:30 Avenir de La Marsa-:-CA Bizertin
17:30 Club Africain-:-Stade Tunisien
17:30 CS Sfaxien-:-Sportive de Djerba
Australia - FFA Cup
11:30 South Coast Wolves-:-Central Coast Mariners
13:30 Bayswater City-:-Melbourne Victory

Click on score for game details


       privacy policy